Pensjonat Gorc
w Szczawie zaprasza!

Wczasy rodzinne
Zielone szkoły
Przyjęcia okolicznościowe
Konferencje

RABKA-ZDRÓJ

Rabka-Zdrój jest częstym kierunkiem podróży wielu turystów zazwyczaj na dłuższy odpoczynek, ale nie zawsze. Miasto to znajduje się zaledwie 22 km od Nowego Targu, stąd też tak licznie odwiedzana jest przez turystów z całej polski i nie tylko. Rabka-Zdrój jest również znana jako miasto uzdrowiskowe. Ze względu na klimat oraz wody lecznicze w miejsce to zjeżdżają się również osoby, które chcą pozbyć się różnorodnych schorzeń układu oddechowego oraz krążenia.

Poznaj atrakcje Rabki-Zdrój

  • Muzeum im. Władysława Orkana – Muzeum powstało w zabytkowym drewnianym kościele wybudowanym około XVII wieku. Między 1929 r. a 1936 r. drewniany kościół został zamieniony w Muzeum im. Władysława Orkana. Zadziało się to dzięki Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu. Muzeum mieści się w wieży, w której znajdowała się niegdyś dzwonnica. Wystawa znajduje się w pięciu pomieszczeniach, w których umieszczono przedmioty z XIX w. oraz XX w. mające za zadanie pokazać jak żyli górale w Beskidach. Obecnie muzeum czynne jest cały rok w wyznaczonych godzinach. Poza sezonem na przełomie jesieni, zimy oraz wiosny jest ono zamknięte dla turystów.
  • Muzeum Górali i Zbójników - Dom pod Trzema Madonnami – Jest to muzeum ulokowane w starej góralskiej chałupie wybudowanej pod koniec XIX wieku. W domu znaleźć możemy obiekty regionalne oraz etnograficzne. W chałupie znajdziemy m.in.: starodawną wyposażoną izbę góralską, sprzęt gospodarski, czy góralskie stroje. Tereny wokół muzeum zostały przerobione na skansen, w którym znajduje się bardzo dużo obiektów mające za zadanie pokazanie, jak żyli górale oraz zbójnicy. Są tam m.in.: pasterskie szałasy, dzwonniczka gorczańska, czy zamek zbójnictwa. Muzeum otwarte jest dla zwiedzających w godzinach wyznaczonych przez firmę zarządzającą skansenem.
  • Rabkoland czyli Rodzinny Park Rozrywki w Rabce-Zdroju jest to miejsce dla każdego, kto lubi taką formę rozrywki. Rabkoland jest idealną formą spędzania czasu głównie dla tych najmłodszych, ale nie tylko, bo nawet Ci starsi będą się tam świetnie bawić. Znajdziemy tam m.in.: kolejki górskie, plac zabaw, karuzele, diabelski młyn, odwrócony dom, czy też tor gokartowy. Poza typowymi dla parków rozrywki atrakcjami na terenie lunaparku znajduje się również Muzeum Orderu Uśmiechu oraz Muzeum Rekordów i Osobliwości.
  • Szlaki turystyczne - W Rabce-Zdroju poza uzdrowiskiem, czy muzeami możemy natknąć się również na piesze oraz rowerowe szlaki. Dotrzemy nimi na m.in.: Gorców, Beskid Wyspowy, czy Pasmo Babiogórskie. Dodatkowo warto wspomnieć, że w Rabce jest też Centralna Stacja Grupy Podhalańskiej GOPR, gdzie znajduje się pierwsze Centrum Koordynacji Ratownictwa Górskiego w Polsce. 

Serdecznie zapraszamy do Pensjonatu Gorc!

pensjonatgorc.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone