Pensjonat Gorc
w Szczawie zaprasza!

Wczasy rodzinne
Wygodne noclegi
Pokoje i apartamenty
Konferencje

Krynica-Zdrój

Krynica Zdrój od wieków uznawana jest za centrum uzdrowiskowo-sanatoryjne. W mieście znajdują się liczne pijalnie wód leczniczych oraz sanatoria, gdzie ludzie przyjeżdżają wypocząć i poprawić swoje zdrowie. Miejscowość położona jest w Beskidzie Sądeckim, który słynie ze wspaniałych krajobrazów i różnorodnej fauny oraz flory, którą obdarzyła ją natura. Każdego roku tysiące turystów przyjeżdżają, aby skorzystać z wielu atrakcji, których od wielu lat przybywa w tej okolicy. Osoby, które lubią spędzać aktywnie czas znajdą wiele ciekawych szlaków górskich. Nie brakuje również miejsc noclegowych, w których można wynająć pokoje, apartamenty czy domki w górach.

Jakie noclegi w Krynicy wybrać?

Wybór odpowiedniego noclegu to ważna sprawa, nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. Co prawda zawsze uda się znaleźć jakieś miejsce do spania, ale przecież chodzi o jakość wypoczynku. Noclegi w Krynicy-Zdrój zlokalizowane są w różnych miejscach, zarówno blisko centrum i głównych atrakcji, jak również nieco na uboczu, w spokojnej i cichej okolicy. W domach gościnnych i pensjonatach przeważają pokoje 2 i 3-osobowe, choć bez problemu uda się zarezerwować pokoje rodzinne. W ostatnich latach baza noclegowa powiększyła się o sporo apartamentów na wynajem, co wpisuje się z trend poszukiwanych noclegów w górach. Za wyborem apartamentów przemawia duży komfort wypoczynku oraz swoboda i prywatność, z którą gorzej w tanich kwaterach ze wspólnymi łazienkami. Oto niektóre sprawdzone noclegi w Krynicy-Zdrój:

Najbardziej znanym szczytem jest Jaworzyna Krynicka (1114 m n. p. m) na którą prowadzi również kolejka gondolowa, z której możemy podziwiać malownicze widoki. Zimą jest to jeden z najbardziej uczęszczanych ośrodków narciarskich z dobrze przygotowanymi stokami, gdzie można zabrać swoje pociechy. Najnowszym, a zarazem najbardziej znanym miejscem stała się Wieża Widokowa z pierwszą w Polsce ścieżką w koronach drzew. Osoby, które spragnione są niezapomnianych emocji mogą skorzystać z oferty spływów kajakowych oraz pontonowych rzeką Poprad - to idealna wycieczka dla całej rodziny. Po drodze można podziwiać dziką naturę i liczne widoki na okolice. Fani kolarstwa w Krynicy Zdrój skorzystać mogą z wielu tras rowerowych, które zagwarantują aktywny wypoczynek. Na rowerze można poruszać się zarówno po drogach asfaltowych, jak i ścieżkach turystycznych, dlatego jest to idealny środek transportu dla spragnionych przygód. 

Zobacz również: noclegi w Zakopanem 

Rodzinne wczasy z dziećmi

W mieście funkcjonują również aż dwa parki linowe, które w ostatnich latach cieszą się popularnością na całym świecie. Jednym z nich jest Krynicki Park Linowy, który znajduje się pod szczytem Jaworzyna Krynicka w bliskiej okolicy stoków narciarskich. Drugi park linowy mieści się na szczycie Góry Parkowej. Jest to fantastyczna atrakcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ można spędzić razem czas na świeżym powietrzu i zmierzyć się ze swoimi słabościami. Atrakcja jest całkowicie bezpieczna, gdyż każdy uczestnik zabawy posiada zabezpieczenia w postaci uprzęży oraz kasku. 

Stary Dom Zdrojowy

Stary Dom Zdrojowy

Głównym miejscem spacerowym w Krynicy-Zdrój jest deptak, gdzie podziwiać można zabytkowe budowle m.in. Stare Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Borowinowe oraz skorzystać z usług tutejszych restauracji. W najbliższej okolicy Deptaku znajduje się również wyremontowana Pijalnia Główna, gdzie warto skosztować wód zdrojowych i leczniczych. Ostatnim punktem, który warto odwiedzić jest Góra Parkowa (741 m n.p.m), która w rzeczywistości przypomina park z wieloma tajemniczymi zakątkami, które warto odkryć.

Serecznie zapraszamy do Pensjonatu Gorc!

pensjonatgorc.pl - Wszystkie prawa zastrzeżone